خرید عمده زعفران
خرید عمده زعفران

زعفرانفروش عمده زعفران یکی از گران‌ترین ادویه‌ها در کل جهان است که به غذاها عطر و طعم بی‌نظیری می‌دهد. قیمت یک کیلو زعفران معمولی مصرفی بین 7 الی 12 میلیون و قیمت زعفران صادراتی بین 12 الی 14 است. اگر رستوران شما برای تهیه بسیاری از غذاها نیاز به زعفران درجه یک و قابل اعتماد دارد باید در خرید عمده زعفران برای رستوران دقت کافی داشته باشید تا علاوه بر جلوگیری از پرداخت پول اضافی از رضایت و وفاداری مشتریان‌تان نیاز اطمینان حاصل کنید و بتوانید بهترین کیفیت زعفران را در غذاهایتان استفاده کنید. 

چگونه در خرید عمده زعفران اصل بودن آن را تشخیص دهیم؟

قبل از اینکه شما دنبال تامین‌کننده برای خرید عمده زعفران برای رستوران خود بگردید بهتر است اول با نحوه تشخیص اصل و با کیفیت بودن زعفران آگاهی پیدا کنید. عوامل مختلفی در این زمینه ممکن است دخیل باشد که شما با توجه به آن شاید بخواهید اصل بودن زعفران را قضاوت کنید:

قیمت خرید عمده زعفران برای رستوران

یکی از مواردی که شاید شما با توجه به آن کیفیت محصول را قضاوت کنید قیمت است. قیمت پایین در خرید عمده زعفران به عوامل مختلفی بستگی دارد و همیشه پایین بودن و مناسب بودن قیمت دلیلی بر کیفیت پایین آن نیست چون احتمال دارد قیمت پایین در خرید عمده زعفران اصل به این دلیل باشد که شما مشستقیم از خود کشاورز و یا با یک واسطه و به صورت فله خرید می‌کنید پس قیمت مبنایی خوبی برای قضاوت نیست.

نکاتی که در خرید عمده زعفران برای رستوران باید بدانید

توجه به شکل ظاهری در خرید عمده زعفران

مورد بعدی که در خرید زعفران باید به آن توجه شود شکل ظاهری آن است. در بسته زعفرانی که شما خریداری می‌کنید رشته‌های با شاخه زرد نیز باید موجود باشد و اگر یکنواخت باشد احتمال تقلبی و اصل نبودن آن بالاست. همچنین انتهای رشته زعفران باید شبیه شاخ شیپور باشد. همچنین زعفران تقلبی احتمالا ظاهری درشت‌تر و نخ‌های متناقض دارد.

بو کردن زعفران در موقع خرید عمده زعفران

اگر با بررسی‌های بالا همچنان شک دارید که زعفران اصل است یا تقلبی، آن را بو کنید. زعفران تقلبی اغلب با استفاده از رنگ و مواد شیمیایی ترمیم می‌شود تا شبیه زعفران درجه یک و اصل به نظر برسد. اگر زعفران بویی شبیه بوی پوست یا شیمیایی بدهد احتمالا تقلبی است.

تشخیص اصل بودن زعفران خریداری شده با آب گرم

حتی شما می‌توانید تقلبی یا اصل بودن زعفران را با فرو بردن در آب گرم متوجه شوید. زعفران بعد از چند دقیقه خیساندن، رنگ آب را به رنگ زرد تغییر می‌دهد. اگر این اتفاق نیافتد خرید عمده زعفران برای رستوران خود را متوقف کنید و به دنبال تامین‌کننده زعفران دیگری باشید.

آیا خرید عمده زعفران ساییده شده برای رستوران توصیه می‌شود یا نه؟

زعفران ساییده و پودر شده معمولا در فروشگاه‌های مواد غذایی به فروش می‌رسد اما برای رستوران شاید انتخاب درستی نباشد چون هر زمان زعفران آسیاب شود غالبا به صورت سهوی یا عمدی با انواع دیگری از ادویه‌ها ترکیب و مخلوط می‌شود که ممکن است طعم و کیفیت غذای شما را تغییر دهد برای همین دلیل برای خرید عمده زعفران، زعفران پودر شده توصیه نمی‌شود. 

علاوه بر اینکه زعفران مخلوط و پودر شده ترکیبی از انواع زعفران‌ها و ادویه‌های دیگر باشد این احتمال دیگر هم وجود دارد که زعفران‌های مختلف که عطر و طعم یکسانی ندارند با هم ترکیب شوند و عطر و طعم بدی را ایجاد کنند و یا اینکه زمان انقضای هر کدام زعفران‌ها متفاوت باشد و ترکیب پودر شده آنها مناسب نباشد.

انتخاب یک تامین کننده ثابت در خرید عمده زعفران

یکی از نکته‌های دیگری که نیاز است اینجا مطرح شود انتخاب یک تامین کننده برای خرید عمده زعفران است. خرید از یک تامین کنند باعث می‌شود شما همیشه یک مدل زعفران و طعم و خاص یکسانی در غذاهایتان داشته باشید و این باعث وفادار شدن مشتریان‌تان به کیفیت و طعم غذای شما می‌شود در صورت تغییر مداوم تامین کننده احتمال اینکه با زعفران با طعم و کیفیت‌های مختلفی سرو کار داشته باشید، وجود خواهد داشت. که احتمالا باعث تغییر در کیفیت غذای شما خواهد شد. برای همین منظور در انتخاب تامین کننده برای خرید عمده زعفران اصل حتما دقت داشته باشید و قرارداد بلندمدت جهت همکاری و تامین زعفران عقد کنید تا کیفیت ثابتی از غذا به مشتریانتان ارائه دهید.

یکی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌ها در زمینه فراهم کردن و فروش عمده زعفران برای رستوران کار می‌کند مجموعه کالیز است که شما جهت بررسی و همکاری با این مجموعه می‌توانید به سایت ایکسب و یا کالیز به آدرس www.kaliz.ir مراجعه و یا با شماره‌های 09126461936 و 2126302410 تماس حاصل کنید.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید