نحوه ایجاد یک کانال عمده فروشی آنلاین و فروش آنلاین به خرده فروشان

0
619
کانال عمده فروشی آنلاین
کانال عمده فروشی آنلاین

تصور کنید به جای یافتن مشتری و نگرانی از فروش، می توانستید بیشتر تلاش خود را بر روی طراحی، نوآوری محصول و خوشنام سازی نام تجاری خود و یا ساده سازی عملیات متمرکز می کردید.

برای برخی از کارآفرینان، این موارد مهم تر از تمرکز صرف بر بازاریابی است که می تواند باعث حفظ و رشد یک کسب و کار در یک جنگ به شدت رقابتی شود. خوشبختانه راهی وجود دارد که می توانید با ایجاد یک کانال عمده فروشی آنلاین، بخشی از (یا حتی کل) مسئولیت خود را به افراد دیگر منتقل کنید.

فهرست مطالب که در اینجا بررسی خواهد شد شامل موارد زیر است.

عمده فروشی چیست؟

چرا باید یک کانال عمده فروشی آنلاین باید ایجاد کنید؟

ایجاد استراتژی قیمت گذاری عمده فروشی

راه اندازی ویترین فروشگاهی برای عمده فروشی آنلاین خود

یافتن مشتری برای عمده فروشی آنلاین

نتیجه گیری

عمده فروشی چیست؟

عمده فروشی، عمل فروش عمده کالا به خرده فروشان است که معمولاً با تخفیفات حجمی همراه است. عمده فروش محصولات را به مشتریان خرده فروش میفروشد آنها نیز محصولات خریداری شده از عمده فروش را با قیمت بالاتر و در حجم پایین تر به مصرف کنندگان نهایی می فروشند.

به این نکته مهم توجه کنید که ایجاد یک کانال عمده فروشی آنلاین و آفلاین برای کسب و کار خود به شما این امکان را می دهد محصول خود را به مصرف کننده نهایی بیشتری برسانید.

فروش عمده چگونه کار می کند

کانال عمده فروشی آنلاین
کانال عمده فروشی آنلاین

به عنوان یک عمده فروش، می توانید هم به مصرف کنندگان و هم به سایر خرده فروشان محصولات خود را بفروشید. لازم نیست یکی را فقط انتخاب کنید.

اولین نمونه از کسب و کار عمده فروشی که ممکن است به ذهن شما خطور کند عمده فروشان سنتی یا بنکدارن قدیمی در بازار باشد به هر حال، عمده فروشی اغلب به عنوان یک مدل کسب و کار قدیمی در نظر گرفته می شود که توسط کسب و کارهای تجارت الکترونیکی جدیدتر که مستقیم با مصرف کننده ها در ارتباط هستند با اختلالاتی روبرو شده اند.

با همه ی این موارد، در سالهای اخیر، عمده فروشی ها با گسترش بازارهای آنلاین مانند آمازون، ایکسب و غیره انقلابی به خودی خود تجربه کرده اند. 

در حالی که تجارت الکترونیکی با کاهش موانعی مانند راه اندازی فروشگاه های فیزیکی و هزینه سرمایه گذاری اولیه، برندهایی که به صورت مستقیم به مصرف کننده می فروشند را قادر می سازد تا پیشرفت کنند. همچین ظهور عمده فروشی آنلاین در بستر تجارت الکترونیکی نیز یک تجربه خرید مناسب را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد که آنها می توانند هر آنچه را که لازم دارند در یک مکان پیدا کنند.

چرا باید یک کانال عمده فروشی مخصوصا عمده فروشی آنلاین ایجاد کنیم؟

با توسعه نسخه جدید از عمده فروشی ها، که اغلب در بازارهای آنلاین انجام می شود مزایایی را برای برندها، تولیدکنندگان و توزیع کننده ها فراهم کرده است که باعث جذب مصرف کنندگان به خرید مستقیم یا با کمترین واسطه می شود. در اینجا 3 دلیل وجود دارد که نشان می دهد راه اندازی کانال عمده فروشی آنلاین چگونه می تواند باعث افزایش سود کسب و کار شما گردد.

1. افزایش فروش بدون افزایش هزینه های بازاریابی

به عنوان یک برندی که مستقیم به مصرف کننده ها فروش انجام می دهد یا به عبارتی فروش خرد مستقیم به صورت آنلاین یا آفلاین دارد برای رشد باید مقدار زیادی از بودجه اش را به بازاریابی اختصاص دهد. برای هر مشتری جدیدی که به دست می آید بالاخره باید هزینه ای صورت بگیرد.

با فروش عمده آنلاین محصولات خود، می توانید هزینه جذب مشتری کمتری را بپردازید و وقت و هزینه خود را در زمینه های دیگر کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید.

2. از مخاطبان برند های دیگر برای فروش محصول خود استفاده کنید

همانطور که پیدا کردن مشتری های جدید هزینه زیادی دارد ایجاد مخاطبان وفادار طرفداران و مشتریان ویژه نیز کار ساده ای نیست. با ایجاد یک مشارکت عمده فروشی با یک مارک تجاری معتبر که از آگاهی برند خوبی برخوردار است می توانید اعتماد و اعتبار آن شرکت استفاده کنید  تا محصول خود را راحت تر به دست مصرف کنندگان برسانید. 

کافی است شروع به همکاری با شرکت هایی که کالاهای مکمل کالای شما را می فروشند داشته باشید و محصول خود را در سبد فروش آنها نیز وارد کنید.

3. با ریسک کمتری وارد بازارهای جدید شوید

گسترش تجارت شما به یک کشور یا سرزمین جدید با یک سری هزینه های مرتبط مانند انبارداری و تدارکات، یا بازاریابی از ابتدا برای حجم بازاری که نام شما را نشنیده اند همراه است. 

با ایجاد عمده فروشی آنلاین با کمترین هزینه بازاریابی، انبار و غیره می توانید به مشتریان، نمایندگان فروش، خرده فروشان و دیگر پارتنرهای تجاری دست یابید. یافتن یک خرده فروش در بازار جدید می تواند در صورت گسترش بین المللی با کاهش هزینه های راه اندازی، به کاهش ریسک حضور شما در بازار جدید کمک کند.

در نهایت، یک مدل تجاری عمده فروشی با ایجاد کارایی، هم به خرده فروش و هم به عمده فروش سود می رساند. بخش فروش عمده با استفاده از ظرفیت موجود باعث متحمل شدن هزینه های بازاریابی و غیره به شرکت نمی شود و همچنین باعث گرفتن نمایندگی فعال در همه ی مناطق جغرافیایی می شود.

کانال عمده فروشی آنلاین
کانال عمده فروشی آنلاین

یک استراتژی قیمت گذاری عمده فروشی ایجاد کنید

استراتژی های قیمت گذاری یکی از مهمترین عوامل برای ایجاد یک کسب و کار عمده فروشی آنلاین موفق است. هنگام فروش مستقیم به مشتریان در وب سایت یا فروشگاه خرده فروشی خود، باید حاشیه سود خود را که برای خود تعیین می کنید نگه دارید که ممکن است در مناطق و دسته بندی های مختلف مشتریان متفاوت باشد.

با راه اندازی عمده فروشی آنلاین، می توانید درصد تخفیف حجمی بالایی به خرده فروشان و نمایندگان رسمی خود پیشنهاد بدهید. تخفیف زیاد به این معنی است که به خرده فروشان اجازه دهید کالای شما را به مشتری خود بفروشند در حالی که همچنان حاشیه سودی را نیز حفظ می کنند. برای مثال یک استراتژی قیمت گذاری سالم است که در آن یک تجارت عمده فروشی 20٪ حاشیه سود سفارشات عمده فروشی و 35٪ حاشیه سود فروش مستقیم به مصرف کننده را حفظ می کند.

در یک استراتژی قیمت گذاری سودآور برای عمده فروشی، به یک مدلی نیاز است که بتواند حاشیه سود متعادلی را حفظ کند.

بنابراین، برای ایجاد یک تجارت عمده فروشی موفق، باید بتوانید تخفیف زیادی از قیمت خرده فروشی خود را به کسانی که مایل به خرید و فروش هستند ارائه دهید.

خوشبختانه روش هایی وجود دارد که می توانید برای عدم کاهش سودآوری محصول خود را به صورت عمده قیمت گذاری کنید. یک راه ارائه تخفیف بر اساس مقدار سفارش خرید است. به این ترتیب، خرده فروشان برای سفارشات بیشتر تشویق می شوند تا در فروش مجدد محصول شما حاشیه بهتری داشته باشند. بسیاری از مشاغل عمده فروشی حتی حداقل مقادیر سفارش (MOQ) (حداقل سفارش) را که خرده فروشان برای تامین محصول خود باید خریداری کنند تعیین می کنند.

هنگامی که تصمیم دارید کالای خود را عمده فروشی کنید و آن را به فروشگاه ها و خرده فروشی های مختلف انتقال دهید  گاهی اوقات باید خرده فروشان رقیب را در هنگام قیمت گذاری مصرف کننده زیر نظر بگیرید تا شاهد قیمت ها با دامنه نوسان زیاد نباشید. به همین دلیل ایجاد یک MSRP (قیمت خرده فروشی پیشنهادی تولید کننده) یکی از عناصر مهم استراتژی قیمت گذاری عمده شما است.

MSRP غالباً بخشی از قراردادی است که کسب و کارها به خرده فروشی که می خواهد محصولات آنها را بفروشد می دهند. این تضمین می کند که خرده فروش به قیمت خرده فروشی پیشنهادی پایبند خواهد ماند تا قیمت هر محصول در هر کجا، در فروشگاه های فیزیکی یا آنلاین یکسان باشد. معمولاً MSRP در کنار محصولات، در ویترین فروشگاه عمده فروشی یا برگه فروش یا بروشور محصول ارسال شده به خرده فروشان احتمالی که مایل به خرید محصول شما هستند قرار داده می شود.

نکته ای که هنگام تنظیم توافق نامه MSRP باید در نظر بگیرید این است که آیا می خواهید در رویدادهای خاصی مانند جمعه سیاه و دوشنبه سایبری، شب عید، شب یلدا  و غیره تخفیف بدهید یا زمان مشخصی را که می خواهید محصول را در وب سایت خود به مشتریان تخفیف دهید را تعیین کنید.

شما به عنوان تامین کننده عمده فروشی قوانینی را تعیین می کنید که خرده فروشان باید از آنها پیروی کنند اما حفظ تعادل با قیمت گذاری مناسب برای موفقیت خرده فروشان ضروری است. اگر خرده فروشان شما بتوانند با فروش محصول شما سود کسب کنند آنها همچنان باز می گردند و سفارشات بیشتری می دهند. پس در اوایل راه اندازی عمده فروشی برای جذب و نگهداشت مشتریان وفادار سعی کنید تخفیفات بیشتری را ارائه دهید.

مطالب مرتبط: استراتژی قیمت گذاری در شرکت های B2B

کانال عمده فروشی آنلاین
کانال عمده فروشی آنلاین

3 راه برای راه اندازی کانال عمده فروشی خود

در مورد نحوه فروش آنلاین، ابتدا باید بررسی کنید که آیا علاوه بر فروش مستقیم از طریق فروشگاه خود به مصرف کنندگان، می خواهید یک گزینه عمده فروشی را ارائه دهید یا نه؟

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب می کنید در نهایت این به تصمیم شما بستگی دارد.

1. استفاده از فروشگاه عمده فروشی محافظت شده با رمز عبور 

اگر می خواهید فقط کالای خود را به صورت عمده از طریق سایر خرده فروشها بفروشید باید یک فروشگاه اینترنتی محافظت شده با رمز عبور ایجاد کنید تا فقط خرده فروشان بتوانند با قیمت تخفیف داده شده سفارش دهند.

با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی محافظت شده با رمز عبور، می توانید تمام محصولات خود را با قیمت تخفیف شده برای خرده فروشان خود ارائه دهید.

اگر این مدل کسب و کار عمده فروشی را دنبال می کنید و نگران این هستید که رمز ورود خود را به خرده فروشان تأیید نشده دهید ممکن است بخواهید به یک برنامه محافظت از رمز عبور پیچیده تر مانند Locksmith بپردازید.

برنامه Locksmith به شما این امکان را می دهد تا محصولات، دسته بندی ها و انواع مختلف را قفل کنید.

Locksmith دارای ویژگی های قابل تنظیم بسیاری است که به شما امکان کنترل پیشرفته افرادی را می دهد که می توانند فروشگاه شما را ببینند و اینکه چه محصولاتی را می توانند خریداری کنند. به جای ایجاد یک رمز عبور عمومی داشته باشید مشتریان می توانند ثبت نام کنند و برای خود اکانت ایجاد کنند و رمز عبور منحصر به فرد خود را تنظیم کنند.

همچنین می توانید همه ی دسترسی ها و قابلیت های سیستم را برای مشتریان عمده خود سفارشی کنید.

با استفاده از Locksmith می توانید انتخاب کنید که چه مشتریانی به چه قسمتهای فروشگاه شما دسترسی داشته باشند و چگونه این دسترسی را با آنها به اشتراک بگذارید.

2. راه اندازی سایت عمده فروشی آنلاین یا بخش فروش عمده

شما برای راه اندازی کانال عمده فروشی آنلاین می توانید یک بستر و سایت آنلاین ایجاد کنید و یا بستری که دارید در آن بخش فروش عمده را نیز فعال کنید.

در اینجا سایت شما به عنوان ویترین آنلاین شما محسوب می شود که همه ای قابلیت ها مانند تخفیفات حجمی، موجودی، اطلاعات محصولات و غیره را باید پوشش دهد تا مخاطب تجربه و حس خوبی را هنگام بررسی و خرید داشته باشد.

3. استفاده از یک پلتفرم عمده فروشی آنلاین

ایجاد کانال عمده فروشی آنلاین در پلتفرم عمده فروشی آنلاین ایکسب به شما در راه اندازی کانال و بخش فروش عمده کمک بسیار بزرگی می کند زیرا هزینه های سرمایه گذاری، راه اندازی و بازاریابی شما را عملا صفر می کند.

این برنامه همچنین دارای یک ویژگی بازاریابی داخلی (قابلیت تنظیم قیمت گذاری پلکانی) است که می تواند برای ایجاد انگیزه در خرید بیشتر مشتریان به منظور دریافت تخفیف بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

تخفیف حجمی

تخفیف های مبتنی بر حجم را می توان بر اساس مقدار کل سبد و کالای خرید به مشتریان عمده فروشی داد.

یافتن مشتری های عمده فروشی

اکنون که استراتژی قیمت گذاری عمده خود را مشخص کرده اید و کانال عمده فروشی خود را راه اندازی کرده اید وقت آن است که مشتریان احتمالی عمده فروشی را پیدا کنید. اما این خرده فروشها را از کجا پیدا می کنید؟

استفاده از وب سایت و بازاریابی محتوایی

اغلب اوقات مشتری خرده فروشی در ابتدا شما را پیدا می کند. اگر در تبلیغات مستقیم به مصرف کننده موفق شده اید ممکن است قبلاً پیام هایی را از توزیع کنندگان دریافت کرده باشید که می خواهند محصول شما را بصورت آنلاین یا در فروشگاه های فیزیکی خود ارائه دهند.

هنگامی که به صورت آنلاین برای جذب مصرف کنندگان تبلیغ می کنید به سایر صاحبان کسب و کارهای علاقه مند به فروش محصول شما نیز می رسید. به همین دلیل مهم است که برای پیگیری سوالات عمده فروشی، لینکی را در پاورقی وب سایت خود قرار دهید. این یک روش آسان را برای هر کسی که در وب سایت شما جستجو می کند فراهم می کند تا در مورد فرصت های احتمالی با شما تماس بگیرد.

حضور در نمایشگاه ها

نمایشگاه های تجاری یکی از سنتی ترین مکان هایی است که یک تجارت عمده فروشی برای برقراری ارتباط و یافتن شرکای خرده فروشی به آنجا می رود. تقریباً برای هر دسته از خرده فروشی ها نمایشگاه های خاصی وجود دارد از پوشاک کودک و لباس ورزشی گرفته تا مبلمان و دکوراسیون منزل. حتی دایرکتوری های نمایشگاه های تجاری وجود دارد که بر اساس دسته بندی ها، بهترین نمایشگاه ها را لیست می کنند.

با این وجود شرکت در نمایشگاه ها می توانند گران و پرهزینه باشد. 

پیوستن به یک بازار فروش عمده فروشی آنلاین

روش دیگر برای جذب مشتری برای محصولاتتان، حضور در سایر سایت های خرده فروشی و عمده فروشی مانند ایکسب است.

بسیاری از خرده فروشان به دنبال فروش محصولات از طریق فروشگاه تجارت الکترونیکی خود یا صفحه تجاری و اختصاصی خود در بازارهای آنلاین عمده فروشی مانند ایکسب هستند.

فروش عمده: یک مدل تجاری جدید (قدیمی)

ظهور تجارت الکترونیکی این امکان را برای برندهایی که فروش مستقیم به مصرف کننده دارند ایجاد کرده تا سریعتر راه اندازی و رشد دیجیتالی داشته باشند. در نتیجه، بسیاری عمده فروشی سنتی را به عنوان یک روند خرده فروشی در حال محو پیش بینی کرده اند. با این حال، موج جدیدی از مدل های تجاری عمده فروشی در واقع در عصر تجارت الکترونیکی با تجدید نظر در نحوه کار عمده فروشی در حال رونق هستند.

هم برندهایی که فروش مستقیم به مصرف کننده دارند به دنبال کانال های فروش جدید هستند و هم کارآفرینانی که می خواهند در هزینه های بازاریابی صرفه جویی کنند کسب و کار عمده فروشی آنلاین را در کنار فروش خرد خود ایجاد می کنند. با استراتژی قیمت گذاری و برنامه ریزی مناسب، می توانید تجارت خود را با کمترین هزینه توسعه و گسترش دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید