چگونه می‌توان بازدید فروشگاه آنلاین را افزایش داد؟

0
544
افزایش-بازدید-فروشگاه-آنلاین-و-سایت

به ترافیک بیشتری برای سایتتان نیاز دارید؟ در ادامه ما نحوه دستیابی به بازدیدکنندگان بیشتر برای یک وب‌سایت جدید (حتی اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید) آمده است. ما در این مطلب به سوال «چگونه می‌توانم بازدیدکننده بیشتری در فروشگاه آنلاین خود داشته باشم؟» پاسخ می‌دهیم. با ماه همراه باشید تا با 20 تکنیک بازاریابی برای افزایش بازدید فروشگاه آنلاین و سایت آشنا شوید.

در برخی از مواقع، این فکر از ذهن هر کارآفرینی خطور می‌کند.

شاید شما برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین خود وقت و تلاش خود را صرف کرده‌اید و همه چیز را برای راه اندازی و بهینه سازی انجام داده‌اید، اما احتمالا بعد از راه اندازی تازه این سوال برایتان ایجاد می‌شود که خوب ترافیک سایت کجاست؟ چه زمانی قرار است بازدیدکنندگان سایت افزایش پیدا کند؟ پس چه زمانی قرار است محصولات سایت به فروش برسد؟ اینجاست که باید از تاکتیک‌های مارکتینگ یا بازاریابی استفاده کنید.

چه بخواهید مشتری اول خود را جذب کنید و چه هزارمین مشتری خود، ایجاد ترافیک بیشتر برای سایت فروشگاه آنلاین یک قسمت مهم در رشد تجارت شما است. اگر سایت شما برای تبدیل کاربر به مشتری به درستی بهینه شده باشد  افزایش بازدید فروشگاه آنلاین در وب می‌تواند به معنای مشتری بیشتر و فروش بیشتر برای شما باشد.

آنچه شما باید در مورد افزایش بازدید فروشگاه آنلاین بدانید

از دیدگاه بازاریابی، خبر خوب این است که فرایند جذب اولین مشتری شما با صدمین مشتری یکسان است. اما برای اینکه ترافیک سایت شما با موفقیت به فروش و سود برسد، پیش شرط‌های اساسی باید تبدیل ترافیک به مشتری وجود داشته باشد تا در نهایت هزینه شما ثابت باشد. در این راستا باید از خود سوالات زیر را بپرسید:

 • آیا این محصولی که در سایت می‌فروشید محصول خوبی است؟ «محصول خوب» محصولی است که برای مخاطبان شما به اندازه کافی خوب است و پاسخگوی تجزیه و تحلیل ضمنی هزینه و منافع آنها باشد.
 • آیا بازار هدف بزرگی برای آن محصول وجود دارد؟ بازار شامل گروهی از مردم است که در حال حاضر برای چیزی هزینه می‌کنند. آیا مردم یک نوع محصول را خریداری می‌کنند؟
 • آیا بازار هدف مشخصی وجود دارد؟ بازار مشخص یا مخاطب پذیر، شامل گروهی از افراد با کیفیت‌های مشترک قابل مشاهده است که قبلا برای چیزی هزینه کرده‌اند. آیا بخشی از بازار هنوز وجود دارد که بتوانید روی آن تمرکز کنید؟
 • آیا یک داستان محصول عالی و / یا یک نسخه جذاب وجود دارد؟ برخلاف رقبا، ممکن است «چرایی» برای محصول مشخص باشد اما لازم است که آن چرایی را به نسخه جذابی برای وب ترجمه کنید.
 • آیا راهی کم هزینه برای دستیابی به این مخاطبان وجود دارد؟ هدف باید پایین نگه داشتن هزینه‌های جذب مشتری باشد. آیا روش‌های مختلفی برای دستیابی به مشتریان بالقوه وجود دارد؟

روشهای افزایش ترافیک فروشگاه آنلاینچگونه می‌توان ترافیک و بازدیدکننده بیشتری برای وب سایت خود ایجاد کرد؟

ما در ادامه لیستی از 20 تاکتیک اثبات شده و تاثیرگذار را برای هدایت بازدیدکننده بیشتر به فروشگاه آنلاین شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

کدام تاکتیک برای افزایش بازدید فروشگاه آنلاین و تجارت شما بهتر است؟

برخی از این منابع که در ادامه از آنها صحبت می‌کنیم باعث ایجاد ترافیک با کیفیت بالاتر برای مشاغل خاص و برخی دیگر باعث ایجاد ترافیک با کیفیت پایین‌تر می‌شوند.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما جوانان حرفه‌ای را که قصد خرید لوازم دفتری و اداری را دارند هدف قرار داده‌اید. اینجاست که شاید اینستاگرام گزینه بهتری نسبت به لینکدین باشد.

موفقیت در کسب ترافیک برای سایت با دو برابر شدن بیشترین میزان مرتبط‎ترین ترافیکی که می‌توانید پیدا کنید، حاصل می‌شود. البته، «مرتبط‌ترین ترافیکی که می‌توانید پیدا کنید» فوق‌العاده سلقیه‌ای است و برای همه متفاوت است بنابراین بیایید هر تاکتیکی را که می‌توانید برای افزایش ترافیک وب استفاده کنید بررسی کنید:

برای در نظر گرفتن بهترین نوع تاکتیک بازاریابی مناسب باید ابتدا این را مشخص کنید که می‌خواهید برای کوتاه مدت ترافکی سایتتان را بالا ببرید یا در کوتاه مدت؟ تاکتیک‌های بازاریابی کوتاه مدت معمولا نتایج سریع‌تری دارند اما نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری دارند. تاکتیک‌های بازاریابی برای به نتیجه رسیدن زمان طولانی می‌برند اما همیشه سبزتر هستند و هزینه آنها هم شاید کمتر باشد.

پس می‌توان گفت تلاش مداوم و صرف زمان و مهارت و کسب تجربه جز عناصر موفقیت در این راه هستند.

زمان بازگشت سرمایه (ROI): صرف وقت، تلاش یا پول برای یک تاکتیک بازاریابی برای ایجاد ترافیک یک سایت‌ها، روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا ببینید این سرمایه‌گذاری باعث افزایش بازدید و فروش می‌شود.

هزینه: برای انجام کار و برنامه ریزی برای افزایش ترافیک سایت باید یک بودجه مقدماتی در نظر گرفته شود.

پتانسیل ترافیک همان میزان کل ترافیکی که می‌تواند به فروشگاه شما برسد.

💡 نکته: شما در ابتدا باید هدف خود را از افزایش ترافیک سایتتان یا فروشگاه آنلاین‌تان انتخاب کنید تا بتوانید تاکتیکی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. اگر در ابتدای راه به صورت فشرده از تاکتیک‌های مختلف بازاریابی استفاده کنید دیگر نتیجه‌ای نخواهید گرفت و ناامید خواهید شد و احساس می‌کنید باید تسلیم شوید.

نقش کمپین های تبلیغاتی در افزایش بازدید سایت

کمپین‌های تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی پولی اجرا کنید

برای افزایش بازدید فروشگاه آنلاین وب سایت برای فروشگاه آنلاین خود باید بتوانید تجارت خود را در مقابل مشتریان ایده‌آل خود قرار دهید. با تبلیغات پولی در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید کمپین‌های بسیار هدفمندی ایجاد کنید که تبلیغات سفارشی برای مشتریانی ارائه شود که به احتمال زیاد محصولات شما را کلیک کرده و خریداری می‌کنند.

اگر به فکر تبلیغات پولی در شبکه‌های اجتماعی هستید در ادامه چند شبکه اجتماعی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1. تبلیغات در فیس بوک

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: کم

زمان ROI: روزها

با 2،6 میلیارد کاربر فعال ماهانه از سه ماهه اول سال 2020، فیس بوک بزرگترین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در جهان است. فیس بوک مملو از فرصت برای دستیابی به مشتریان جدید و سوق دادن آنها به فروشگاه آنلاین شماست. بستر تبلیغاتی قوی آن به شما امکان می‌دهد کاربران را بر اساس علایق، رفتار، موقعیت مکانی و موارد دیگر هدف قرار دهید. فیس بوک همچنین می‌تواند با بهینه سازی تبلیغات و قرار دادن پیام در مقابل افرادی که به احتمال زیاد به مشتری تبدیل می‌شوند، ابزاری به صرفه از لحاظ وقت و هزینه برای شما باشد. هر چند امکان استفاده از این سیستم در ایران وجود ندارد.

با استفاده از تبلیغات دینامیک فیس بوک می‌توانید حتی به مشتریانی که قبلا از وب سایت شما بازدید کرده‌اند به تبلیغات تولید خودکار با محصولاتی که قبلا مشاهده کرده‌اند یا به سبد خرید خود اضافه کرده‌اند، خدمات دهید. این تبلیغات قدرتمند می‌تواند به شما کمک کند کاربران را به وب‌سایت خود برگردانید، بنابراین می‌توانید از ترافیکی که قبلا دریافت کرده‌اید نهایت استفاده را ببرید.

2. تبلیغات در اینستاگرام

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: کم

زمان ROI: روزها

اینستاگرام یک پلتفرم فوق‌العاده محبوب است، با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان که تقریبا 90 درصد از اکانت‌های آن حداقل دنبال یک کسب و کار در اینستگرام هستند.

یافتن هشتگ در اینستاگرام یا ایجاد فیلم یا تصویر برای بازاریابی تنها تعدادی از ابزارهای اینستاگرام برای افزایش محبوبیت شما است. ایجاد تبلیغات اینستاگرام به احتمال زیاد منجر به افزایش بازدید و فروش وب سایت می‌شود، بنابراین اگر قبلا فالوور خوبی در اینستاگرام ایجاد کرده‌اید، تا زمانی که بستر تبلیغاتی آن را امتحان نکنید، از آن در حد پتانسیل کاملش استفاده نمی‌کنید.

مطمئن شوید که یک حساب Business Instagram ایجاد کرده‌اید یا یک حساب شخصی را به یک حساب تجاری تبدیل کرده‌اید. با این کار روش‌های بیشتری برای برقراری ارتباط با مخاطبان از طریق تبلیغات اینستاگرام به شما ارائه می‌شود. این پلتفرم توانایی ایجاد تبلیغات عکس، فیلم و غیره را فراهم می‌کند بنابراین می‌توانید از تبلیغاتی در قالب محتوایی که برای شما مناسب‌تر است، استفاده کنید.

3. تبلیغات Pinterest

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: کم

زمان ROI: روزها

پینترست مکانی ایده‌آلی برای دستیابی به مشتریان بالقوه شماست. همان مشتریانی که قبل از خریدشان در شبکه‌های اجتماعی به دنبال برند می‌گردند. به گفته پینترست، 72 درصد از کاربران فعال می‌گویند که از آن برای یافتن برندها و خدمات جدید استفاده می‌کنند و در مطالعه دیگری، 90 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که پینترست به آنها ایده می‌دهد که کدام محصول را بخرند.

پبنترست در بین گروه‌های مختلف مانند تزئینات منزل، بازسازی، محوطه‌سازی و صنایع دستی بسیار محبوب است و برای مشاغلی که در این حوزه‌ها فعالیت می‌کنند می‌تواند بستری ایده‌آل باشد.

پینترست محلی به نام Promotes Pins دارد که در آن نوعی تبلیغات پولی انجام می‌شود که پین‌​​های شما را به بالای نتایج جستجوی مشتریان می‌رساند و به شما کمک می‌کند تا در بین مردم متمایز شوید. پین‌های تبلیغاتی با بقیه مطالب پینترست ترکیب می‌شوند و این یک ابزار عالی برای جلب توجه مشتریان شما و جذب آنها به فروشگاه آنلاین شماست.

4. گوگل ادز (Google Ads)

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: زیاد

زمان ROI: روزها

برخلاف سیستم عامل‌های تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، گوگل ادز فرصتی منحصر به فرد برای تبلیغ مستقیم محصولات و خدمات شما به افرادی که به طور فعال در جستجوی آنها هستند، ارائه می‌دهد. Emarketer گزارش داده است که 35 درصد از کاربران ظرف پنج روز پس از جستجوی کالا، آن را خریداری می‌کنند.

گوگل به شما این امکان را می‌دهد تا تبلیغ خود را در معرض دید کاربران دو موتور جستجوی بزرگ جهان یعنی گوگل و YouTube قرار دهید. اگرچه این پلتفرم به شما امکان افزایش بازدید و فروش وب را می‌دهد، اما نقطه ضعفش این است که این پلتفرم یک پلتفرم پیچیده برای مبتدیان است و ممکن است اگر با فضای آن آشنا نباشید در نهایت با صرف هزینه زیاد برای تبلیغات حتی به مخاطبان اشتباه برسید و عملا نتیجه‌ای نگیرید.

گوگل سه روش برای قرار دادن تبلیغ شما در مقابل مرورگرهای وب ارائه می‌دهد. تبلیغات جستجو، Google Display Network و تبلیغات یوتیوب. تبلیغات گوگل به صورت حراج کار می‌کند یعنی مبلغی که شما برای کلمات کلیدی انتخابی خود پیشنهاد می‌دهید جایگاه شما را در ارتباط با سایر پیشنهاد دهندگان و همچنین ارتباط با عبارت جستجو تعیین می‌کند.

در شبکه‌های اجتماعی مشارکت داشته باشید

مشارکت در شبکه‌های اجتماعی فراتر از به اشتراک گذاشتن لینکی در فیس بوک، توییتر و غیره است تا به این امید که بازدید وب سایت را افزایش دهد. تعامل اجتماعی عبارت است از تشویق گفتگو و تعامل با افراد مناسب، پاسخ متفکرانه و ایجاد هیجان و اشتیاق در کاربران است.

5. سایتتان را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: متوسط

زمان ROI: هفته ها

هزینه خاصی ندارد.

هنگامی که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنید، مراجعه به دوستان و خانواده برای گرفتن پشتیبانی یک روش عالی برای ایجاد آگاهی اولیه، ترافیک یا حتی اولین فروش شما است (با تشکر، مامان!). افراد به طور مکرر کسب‌وکار راه اندازی نمی‌کنند بنابراین این کار احتمالا در حلقه دوستان و خانواده شما بسیار جدید خواهد بود که ببینید شما فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی کرده‌اید. امیدوارم که آنها مایل باشند اخبار مربوط به تلاش تجاری جدید شما را به اشتراک بگذارند.

آنها را برای خرید محصول دعوت نکنید بلکه صرفا با هدف جذب فالوور در شبکه‌های اجتماعی از آنها کمک بگیرید یا اگر خواستید محصولات سایتتان را با تخفیف به آنها ارائه دهید و در عوض از آنهاب خواهید فروشگاه شما را در شبکه‌های اجتماعی خود معرفی کنند. این کار میزان موفقیت بیشتری نسبت به دعوت از افرادی که نمی‌شناسید خواهد داشت.

6. فعالانه در توییتر شرکت کنید

نوع تاکتیک: بلند مدت

زمان ROI: هفته ها

اهرم: متوسط

قبل از تعامل با افراد در توییتر  نیازی به فروش محصولات ندارید. راه‌های زیادی برای معرفی یک برند در توییتر وجود دارد. Blackbird Baking Company، یک نانوایی در تورنتو که نان تازه می‌فروشد، بیش از 500 نفر از مشتاقان و علاقه‌مندان به نان را در توییتر قبل از شروع به کارش داشت و اطمینان حاصل کرد که هنگام باز کردن درهای اولین نانوایی خود  استقبال خوبی از آن خواهند کرد.

داشتن پانصد فالوور به هیچ وجه کاری ساده نیست نیست اما به دست آوردن فالوورهای جدید هنگام راه اندازی کسب و کار جدید و رشد حساب کاربری رسانه های اجتماعی از ابتدا سخت است. بنابراین چگونه Blackbird چند صد دنبال کننده را از قبل راه اندازی کرد؟

ابتدا نانوایی یک استراتژی بازاریابی منظم در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کرد. با دنبال کردن افراد منتخب یعنی افرادی مثل رستوران داران و علاقه‌مندان به نان در تورنتو فالوورهایش را جمع کرد.

شما می‌توانید افرادی را که علاقه مشابه و یا علاقه خاصی در زمینه شما دارند را پیدا کنید. یکی از ابزارهای یافتن کاربران مرتبط، Followerwonk است. از طریق توییتر وارد شوید و می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط را در بایوس و نمایه جستجو کنید.

دوم، بلک برد عکس‌هایی از نان‌های خود را در حال پخت و تحویل به فروشگاه‌های اطراف تورنتو در اینستاگرام و فیس‌بوکش بارگذاری کرد. تصاویر بسیار قابل توجه و قابل اشتراک بودند.

سوم، شرکت پخت Blackbird به طور پیشگیرانه با افرادی که در مورد جامعه محلی توییت می‌کنند تعامل برقرار کرد و برای این کار عناوینی شامل زندگی در تورنتو، غذای عالی و البته نان را به دقت بررسی کرد.

بنابراین وقتی سرانجام نانوایی افتتاح شد، علاقه‌مندان زیادی در انتظار خرید نان بودند.

چگونه می‌توانید با مخاطبان توییتر تعامل برقرار کنید؟

برای جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود در توییت‌ها یا بیوگرافی افراد، از جستجوی پیشرفته Twitter استفاده کنید یا ابزاری مانند Followerwonk را امتحان کنید.

وقتی مخاطبی پیدا کردید، به دنبال فرصتی برای کمک به مردم یا افزودن ارزش به مکالمات آنها باشید.

7. فروشگاه خود را به Reddit هم ببرید

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: کم

زمان ROI: هفته‌ها

ردیت، مجموعه‌ای از تالارها و زیرمجموعه‌ها، جایی است که افراد اخبار و مطالب را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و به هم نظر می‌دهند. علاوه بر صفحه اصلی خود ، که محبوب ترین مطالب موجود در سیستم عامل را نشان می‌دهد ، هزاران جایگاه ویژه به نام subreddits هم در این شبکه اجتماعی وجود دارد.

Reddit فرصتی جالب برای آگاهی از برند و ایجاد ترافیک وب سایت برای فروشگاه شما ایجاد می‌کند. اینجا مکانی است که افراد پرشور پیرامون موضوعات مورد علاقه‌شان دور هم جمع می‌شوند تا دقایقی را به بحث و گفتگو بپردازند و توصیه‌ها، بهترین روش‌ها و داستان‌های زندگی شخصی خود را به اشتراک بگذارند.

8. هیجان را در کاربرانتان با مسابقات جذاب ایجاد کنید

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: زیاد

زمان ROI: روزها

مسابقات و تبلیغات راهی عالی برای جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام، افزایش تعامل در شبکه‌های اجتماعی و هدایت بازدیدکنندگان به وب سایت شماست. وقتی مسابقه یا مسابقاتی را برگزار می‌کنید، 94 درصد آنها بلافاصله پس از ثبت نام آن را به اشتراک می‌گذارند. و از کل شرکت‌کنندگان، 62 درصد از از این اشتراک گذاری با یک دوست مشترک انجام می‌شود.

با مسابقات ویروسی، هدایا و بازی‌های قرعه کشی می‌توانید با ارائه جوایز هیجان‌انگیز در ازای مشارکت مشتریان خود، به سرعت بازدید بیشتری را به فروشگاه خود برسانید. جوایز انگیزه‌ قدرتمندی برای جلب مشتری‌های فعلی و مشتریان جدید در فروشگاه شما هستند.

9. تخفیف‌های با بازه زمانی ارائه دهید

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: زیاد

زمان ROI: روزها

ارائه تخفیف‌های با بازه زمانی می‌تواند روشی بسیار موثر برای تحریک مردم برای اقدام به یک عمل، ایجاد ترافیک و افزایش فروش باشد. قرار دادن تاریخ انقضا در تخفیف باعث می‌شود افراد به محرک قدرتمند روانشناختی فروش یعنی نگرانی از اتمام زمان پاسخ مثبت دهند.

تخفیفات محصول تنها پیشنهادی نیست که می‌توانید به مشتریان خودتان بدهید. اگر به طور معمول حمل و نقل رایگان ندارید، گاهی اوقات انجام این کار می‌تواند انگیزه قانع‌کننده‌ای برای هدایت بازدید از رسانه‌های اجتماعی یا تبلیغات ایمیل از طریق فروشگاه شما باشد.

اینفلوئنسر مارکتینگ و روش های افزایش بازدید فروشگاه آنلاین

با اینفلوئنسر مارکتینگ به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ فرآیند ایجاد ارتباط با اینفلوئنسرها برای جلب مخاطب جدیدی برای فروشگاه آنلاین شماست. به گفته BrightLocal، 88 درصد افراد به همان اندازه که به توصیه‌های مخاطبین اعتماد دارند، به بررسی‌های آنلاین نوشته شده توسط سایر مصرف‌کنندگان اعتماد دارند.

با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ می‌توانید از خلاقیت و توانایی تاثیرگذاران مرتبط در صنعت خود استفاده کنید به این ترتیب شما از اعتمادی که آنها قبلا با مخاطبان خود ایجاد کرده‌اند، استفاده کرده و باعث مراجعه کاربران آنها به فروشگاه خود می‌شوید.

10. ارسال نمونه‌های رایگان به اینفلوئنسرهای اینستاگرام

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: زیاد

زمان ROI: هفته‌ها

اینستاگرام یکی از موثرترین کانال‌های بازاریابی برای مشاغل تجارت الکترونیک است. طبق گفته یوتپو، حداقل 30 درصد از کاربران اینستاگرام محصولی را که در این سیستم عامل کشف کرده‌اند خریداری می‌کنند. این همچنین یک روش عالی برای افزایش آگاهی از نام تجاری شما و ایجاد بازدید بالقوه از فروشگاه شماست- به خصوص اگر می‌دانید چگونه افراد تاثیرگذار را هدف قرار دهید.

وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی بسیار مورد توجه علاقه‌مندان خود هستند، بنابراین جلب توجه آنها به محصولات شما یک تاکتیک موثر و ارگانیک برای افزایش بازدید شما است.

دلایل بیشتری غیر از دسترسی به مخاطبان آنها برای کار با اینفلوئنسر اینستاگرام وجود دارد. شما با استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ می‌توانید به دانش آنها در مورد پلتفرم پی ببرید، ببینید چه چیزی مفید است و یاد بگیرید که بهترین محتوا را برای آن پلتفرم ایجاد کنید. همچنین می‌توانید به عنوان مصرف‌کنندگان برند خود با آنها کار کنید و نظرات و دیدگاه‌های آنها را به دست آورید که قطعا می‌تواند به بهبود محصولات شما کمک کند.

💡 نکته: اگر هنوز یک اینفلوئنسر برای کار پیدا نکردید، آن را از طریق یک سیستم بازاریابی اینفلوئنسر مارکتینگ پیدا کنید.

در ادامه چند سوال را مطرح می‌کنیم که می‌توانید هنگام جستجوی یک اینفلوئنسر اینستاگرام برای کار با خود بپرسید:

آیا آنها برند خوبی هستند؟ از خود بپرسید: «آیا اینفلوئنسری که قرار است با آن کار کنیم به نظر شبیه مشتری می‌آید و آیا او واقعا از وسایل ما استفاده می‌کند یا می‌پوشد؟»

آیا آنها نرخ انگیجمنت یا تعامل خوبی دارند؟ دقت داشته باشید که تعداد فالوورهای آنها به اندازه میزان تعامل و نرخ انگیجمنت آنها اهمیت ندارد. در حالت ایده آل، میزان تعامل یک اینفلوئنسر در حدود 2-3 درصد است.

11. با وبلاگ نویسان تماس بگیرید و از پرس ریلیز و انتشار اخبار کسب‌وکارتان استفاده کنید

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: زیاد

زمان ROI: هفته‌ها

رشد یک تجارت و بازاریابی در آن به تنهایی دشوار است. وقتی نوبت به فروش آنلاین می‌رسد باید ارتباطات بیشتری برقرار کنید. داشتن ارتباطاتی که به معرفی محصول شما کمک کند می‌تواند عاملی برای هدایت بازدید به سایت شما و در نهایت افزایش فروش شما شود. اینجاست که ارتباط با وبلاگ نویسان بسیار موثر است.

ارتباط با بلاگرها چیزی بیشتر از دوست‌یابی آنلاین است. این کار فرایندی است که به شما کمک می‌کند در کسب و کار خود موفقیتی قابل اندازه‌گیری کسب کنید. حتی اگر مخاطبان آنلاین زیادی نداشته باشید هم می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. نکته مهم در دسترسی موفق به وبلاگ نویسان این است که آنها ارزش برای شما و برندتان خلق می‌کنند.

در ادامه برخی از ایده‌های دسترسی به بلاگر برای کمک به شما در ایجاد ترافیک آورده شده است:

پست مهمان در وبلاگ‌های دیگر داشته باشید یا پست مهمان در بلاگ خود منتشر کنید با این کار نه تنها مخاطبان خود را افزایش می‌دهید، بلکه با پست مهمان می‌توانید خود را بیشتر در معرض دید دیگران قرار دهید. دقت داشته باشید که بهتر است در صورت لزوم حتما به سایت خود لینک دهید.

پس به دنبال متخصصان در مورد یک موضوع باشید و از آنها بخواهید ایده‌ای مانند یک نکته، دستور العمل یا داستان را در پست وبلاگ شما ارائه دهند. سپس، لیستی از تمام پاسخ‌های دریافتی را منتشر کنید. وقتی پست را منتشر کردید به آنها اطلاع دهید، احتمالا آنها هم آن پست را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارند.

حتی بد نیست محصول خود را برای وبلاگ نویسان یا بلاگرها بفرستید و از آنها بخواهید محصول شما را بررسی کنند و نظرشان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

برای ارتقا تجارت خود ‌شرکت‌های وابسته را پیدا کنید. و به آنها پیشنهاد همکاری و ارائه پورسانت بدهید.

دقت کنید اگر از بلاگرها یا اینفلوئنسرها کمک می‌کنید ارائه عکس مناس می‌توانید تاثیر خوبی در بهتر دیده شدن داشته باشد.

پوشش خبری کسب و کار خود را فراموش نکنید اگر داستان عالی یا محصول جالبی دارید که مردم می‌خواهند درباره آن بنویسند، آن را با وبلاگ نویسان و روزنامه نگارانی که مشاغلی مانند مشاغل شما را پوشش می‌دهند قرار دهید و به آنها بگویید که در چه وضعیتی هستید.

لازم نیست بزرگترین و موفق‌ترین افراد را هدف قرار دهید. اگر توسط افراد موثر با مخاطبان کمتر معرفی شوید بهتر است. به خاطر داشته باشید که وفاداری مخاطب تقریبا به اندازه اینفلوئنسر یا خبرنگارش اهمیت دارد.

12. یک پست وبلاگ بنویسید که توصیه‌های رهبران بازار در آن باشد

نوع تاکتیک: کوتاه مدت

تلاش: متوسط

زمان ROI: روزها

این تاکتیک گسترش ارتباط با وبلاگ‌نویسان از آن دسته کارهای بازاریابی است که مدتهاست به خوبی کار کرده و همچنان هم نتایج خوبی دارد.

هسته اصلی این تاکتیک این است که یک پست وبلاگ بنویسید و آنها را از طریق ایمیل یا از طریق توییتر برای آنها بفرستید به امید اینکه آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

بازاریابی محتوایی و نقش آن در افزایش بازدید فروشگاه آنلاین و سایت

با بازاریابی محتوایی مشتری جذب کنید

بازاریابی محتوایی ایجاد محتوای جالب، آموزنده و جذاب برای جلب مشتری به طور آنلاین در فروشگاه آنلاین شماست. از فیلم‌ها و پادکست‌ها گرفته تا راهنماها و کتاب‌های الکترونیکی فرصت‌های بی شماری را برای کسب و کار شما ایجاد می‌کنند که می‌توانند منجر به افزایش ترافیک  سایت شما بیانجامد.

تولید محتوا، موقعیت کسب و کار شما را به عنوان یک رهبر فکری در صنعتتان تبدیل می‌کند. استراتژی محتوای کسب و کار شما می‌تواند شامل هر چیزی باشد که مشتری شما آن را مرتبط یا جالب می‌داند. خود را محدود به محتوایی نکنید که شامل محصولات شما باشد یا روی آنها تمرکز کند. در عوض هر یک از عناوین و منابع مربوط به تجارت خود را که مشتریان برای شما مفید می‌دانند در نظر بگیرید.

بازاریابی محتوایی همچنین به فروشگاه شما این فرصت را می‌دهد تا نتایج جستجو را فراتر از کلمات کلیدی محصول و نام تجاری به دست آورید. با استفاده از ابزارهای رایگان مانند Google Keyword Planner و Keyword.io، می‌توانید فرصت‌های جدیدی را برای کسب و کار خود تعیین کنید تا بتواند در نتایج جستجو رتبه‌بندی کند و در مقابل مخاطبان بیشتری قرار بگیرد.

13. برای ارائه اطلاعات یا حل مشکلات مخاطبانتان وبلاگ بنویسید

نوع تاکتیک: بلند مدت

تلاش: متوسط

زمان ROI: ماه‌ها

طبق بررسی وردپرس، بزرگترین پلتفرم وبلاگ نویسی جهان، هر ماه 409 میلیون نفر بیش از 20 میلیارد صفحه وبلاگ مشاهده می‌کنند. در همین بازه زمانی، کاربران وردپرس حدود 70 میلیون پست جدید و 77 میلیون نظر جدید تولید می‌کنند.

اگرچه فرصت کافی برای دستیابی به مخاطب وجود دارد، اما اگر می‌خواهید خریداران مربوطه را جذب کنید و از طریق وبلاگ نویسی به فروشگاه خود بازگردانید، باید در مورد هدف‌گذاری خود برنامه داشته باشید. محتواهایی که به حل مشکلات مردم می‌پردازند. در عین این که برای موتورهای جستجو جذاب هستند برای مخاطبان هم جز مطالب مفید در نظر گرفته می‌شوند.

اما دقت داشته باشید که تولید یک مطلب مناسب برای بلاگ کار هر کسی نیست و شغل یک بازاریاب محتواست. بازاریابی محتوایی در یک وبلاگ باید شامل نقشه‌های سفر مشتری، ایجاد شخصیت، تحقیقات کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل شکاف محتوا شود.

بازاریابی موفقیت‌آمیز محتوایی در یک وبلاگ با دو چیز شروع می‌شود:

برای این که بتوانید کشف کنید مخاطب ایده آل شما کیست. خود را به جای مشتری احتمالی خود قرار دهید ببینید آنها چه مشکلاتی دارند که برای حل آنها به فروشگاه‌تان مراجعه می‌کنند؟ چه چیزی آنها را به محصولات شما علاقه‌مند می‌کند؟ آنها برای تفریح ​​با دوستان چه می‌کنند؟ به چه چیزهایی علاقه دارند؟ محتوای وبلاگ را بر اساس پاسخ این سوالات بسازید.

سایت‌هایی که برنده بزرگ می‌شوند سایت‌هایی هستند که صفحات مختلف با اطلاعاتی مورد نیاز مخاطبانشان است. برای این که بیشتر در معرض دید مخاطبان خود قرار بگیرید باید محتواهایی با موضوعات و عباراتی که آنها به دنبالشان هستند تولید کنید.

بی آمادگی وارد وبلاگ‌نویسی نشوید. مخاطبان ایده‌آل خود را بشناسید، یک برنامه استراتژیک برای به دست آوردن مشارکت ذهنی با آن مخاطبان داشته باشید و در نهایت مکان جدیدی را برای گشت و گذار آنلاین آنها ایجاد کنید.

14. پادکست تولید کنید تا به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید

نوع تاکتیک: بلند مدت

تلاش: متوسط

زمان ROI: ماه‌ها

طبق تحقیقات، تعداد آمریکایی‌هایی که هر هفته به پادکست گوش می‌دهند طی پنج سال گذشته 175 درصد افزایش یافته است، تقریبا 90 میلیون نفر هر ماه به پادکست گوش می‌دهند.

دقیقا مانند وبلاگ‌نویسی، پادکست به شما امکان می‌دهد در یک مکان خاص و موضوع خاص برای مخاطبانتان سرآمد شوید.

مشکل این است که پادکست لزوما برای جذب ترافیک بهینه نشده است. پادکست‌ها در ورزشگاه ، اتوبوس یا پیاده‌روی یا هنگام ناهار می‌توانند تفریحی مناسب باشند. برخلاف پست وبلاگ یا پست شبکه‌های اجتماعی در هنگام گوش دادن فراخوانی برای کلیک وجود ندارد. شنونده در پادکست نکات کلیدی را بخاطر می‌سپارد و بعد از گوش دادن به یک پیشنهاد، قدم‌های بعدی را برمی‌دارد.

Shuang Esther Shan، مدیر پادکست Shopify Masters می‌گوید شما بعد از تولید پادکست باید راه‌های دیگری برای ایجاد ترافیک پیدا کنید و یافتن اطلاعات ذکر شده را برای شنوندگان تا حد ممکن آسان کنید. «ما به سه اصل اصلی پایبند هستیم. ابتدا برای توضیحات پادکست برنامه، خلاصه‌ای دقیق از قسمت را با پیوند به پست وبلاگ خود که همراه این قسمت است ارائه می‌دهیم. دوم، در وبلاگ خود خلاصه‌ای کلیدی برای دسترسی آسان و خواندن و همچنین متن برای مخاطبان کم‌شنوا منتشر می‌کنیم. سرانجام اگر یک اپیزود برنامه‌ها، ابزارها یا منابع مفید دیگری را در بر بگیرد، لیستی از منابع مربوطه را با هر مورد مرتبط با آن ارائه خواهیم کرد.»

15. برای آموزش یا سرگرمی از فیلم استفاده کنید

نوع تاکتیک: بلند مدت

تلاش: زیاد

زمان ROI: ماه‌ها

در حالی که گزینه های مختلفی برای میزبانی فیلم‌ها وجود دارد، YouTube محبوب‌ترین و بهترین کانال برای ایجاد ترافیک است. در ایران هم آپارات گزینه مناسبی برای بارگذاری فیلم‌های شماست.

مخاطب بالقوه و اعدادی که می‌توانید با تولید ویدئو به آنها برسید چشم‌گیر هستند. طبق آمار یوتیوب بیش از دو میلیارد کاربر دارد (تقریبا یک سوم کل افراد در اینترنت) است.

بنابراین چگونه می‌توانید مخاطبان گسترده یوتیوب خود را به فروشگاه آنلاین خود بکشانید؟ در اینجا برخی از انواع مختلف محتوایی که می‌تواند کسب و کار شما استفاده کند معرفی می‌شود:

مطالب آموزشی یکی از راه‌هایی است که باید در تولید محتوای ویدئویی مد نظر قرار دهید.  مهارت‌های جدید را به مخاطبانتان آموزش دهید تا بتوانید اعتمادسازی کنید و در صورت امکان از محصول خود به عنوان محور اصلی حل مشکل آنها استفاده کنید.

قصه گویی فیلم های الهام بخش متناسب با هویت کسب و کار شما برای انتقال تصویر و ایده آل های برند شما به مخاطبان گسترده تر است.
سرگرمی. فیلم های سرگرم کننده که مورد توجه مخاطبان شما قرار می گیرند یکی از بهترین روش ها برای جلب توجه بینندگان و تمرکز آنها بر روی محصولات شماست.

سئو و افزایش ترافیک سایت

برای افزایش بهبود رتبه فروشگاه آنلاین خود در گوگل از سئو استفاده کنید

آیا مشتریان شما واقعا می‌توانند فروشگاه شما را به صورت آنلاین پیدا کنند؟

هنگامی که مشتریان محصولات شما را جستجو می‌کنند، حتما دوست دارید، آنها بتوانند شما را به راحتی و در نتایج اولیه گوگل ببینند. به خصوص با توجه به مطالعه برایان دین که گزارش می‌دهد 75 درصد کلیک‌ها روی سه تنیجه اول موتورهای جستجوست.

بهینه سازی موتور جستجو یا SEO، فرآیند تنظیم دقیق وب سایت شما برای افزایش شانس بهتر دیده شدن در رتبه بندی اولیه نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط است.

سئو یک علم خوب است و فقط زمانی کار می‌کند که شما وقت خود را صرف یادگیری قوانینی کنید که بر موتورهای جستجو مانند Google و Bing حاکم هستند و این قوانین را در ساختار و محتوای سایت خود اعمال کنید.

16. عناوینی بنویسید که با هدف جستجو مطابقت داشته باشد

نوع تاکتیک: بلند مدت

تلاش: کم

زمان ROI: روزها

عنوان متاتگ همانی است که در نتایج جستجو دیده می‌شود. تصویری از صفحه نتایج موتور جستجو در Google که عنوان متا را برجسته می کند

عنوان متا و توصیف متا ویژگی‌هایی هستند که نحوه نمایش صفحه شما در صفحه نتایج موتور جستجو را تعیین می‌کنند. متا و توصیفات متا برای دریافت کلیک روی صفحات بسیار مهم هستند. بازده کلیک از ترافیک جستجو، منبع حیات ترافیک ارگانیک است. اینها یکی از معیارهای اساسی است که گوگل برای اولویت‌بندی ترتیب نتایج استفاده می‌کند.

گوگل توضیح می‌دهد، «عناوین برای آگاهی سریع کاربران از محتوای نتیجه و اینکه چرا با درخواست آنها مرتبط است بسیار مهم است. متا معمولا اطلاعات اصلی است که برای تصمیم‌گیری در مورد نتیجه مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین استفاده از عناوین با کیفیت بالا در صفحات وب مهم است.»

در آخر اینکه عنوان متا همانی است که به شما کمک می‌کند تا در میان بقیه سایت‌ها برجسته شوید. این همان چیزی است که ما توصیه می‌کنیم هنگام نوشتن عنوان‌های متا دقت کنید:

 • برای هر صفحه عناوین منحصر به فردی ایجاد کنید.
 • عناوین صفحه را در کمتر از 55 کلمه نگه دارید.
 • متا باید با استفاده از عنوان یا جمله در تمام صفحات سازگار باشد.
 • کلمه کلیدی مورد نظر در آن باشد.
 • باید اطمینان حاصل کنید که با هدف جستجو کاربر مطابقت داشته باشد.

 

17. توضیحات متا را به‌گونه‌ای بنویسید که جذاب باشد

نوع تاکتیک: بلند مدت

تلاش: کم

زمان ROI: روزها

توضیحات متا به عنوان خلاصه‌ای از محتوای یک صفحه عمل می‌کند. موتورهای جستجو اغلب آن را در صفحه نتایج نمایش می‌دهند.

اگرچه نوشتن یک عنوان صفحه عالی می‌تواند توجه شما را به صفحه نتایج موتور جستجو جلب کند اما با یک توصیف متا جذاب و جالب می‌توانید کلیک روی صفحات را به دست آورید. گوگل توضیح می‌دهد، «یک برچسب توضیحات متا باید به طور کلی کاربران را با خلاصه‌ای کوتاه و مرتبط از آنچه یک صفحه خاص در آن قرار دارد، آگاه و علاقه‌مند کند. آنها مانند زمینی هستند که کاربر را متقاعد می‌کنند صفحه دقیقا همان چیزی است که او به دنبال آن است.»

اما اگر نسخه متا شما خسته‌کننده است و دلیل قانع کننده ‌ای برای کلیک کردن ندارد ، میزان بازدید شما بسیار کمتر خواهد شد و این می‌تواند بر رتبه جستجوی ارگانیک شما تاثیر بگذارد. همچنین لازم به ذکر است که توصیفات متا می‌توانند به هر طول باشند اما اغلب متناسب با دستگاهی که جستجو در آن انجام می‌شود کوتاه می‌شوند.

متا باید چه اهدافی را دنبال کند:

 • خلاصه مطالب موجود در صفحه باشد
 • یک توصیف متا با حداکثر 145 کاراکتر باید نوشته شود.
 • برای هر صفحه یک توصیف منحصر به فرد باید نوشته شود.
 • برای متا از جمله استفاده کنید و آن را در سرتاسر سایت خود ثابت نگه دارید.
 • کپی توضیحاتی را که جذاب است بنویسید و از آنها استفاده کنید.
 • در صورت امکان کلمه کلیدی را در توضیحات خود بگنجانید.

18. لینک‌های داخلی را به و از صفحات مهم اضافه کنید

نوع تاکتیک: بلند مدت

تلاش: زیاد

زمان ROI: هفته ها

دریافت لینک خارجی یک روش مهم و شناخته شده برای افزایش سئو است اما لینک داخلی هم در کمک به رتبه بندی صفحات در موتورهای جستجو نقش مهمی دارند. این به دلیل معیار گوگل به نام PageRank است، فرمولی که می‌تواند اهمیت و ارزش یک صفحه را از طریق کمیت و کیفیت صفحاتی که به آن پیوند دارند اندازه‌گیری کند.

پیوند دادن از صفحات با PageRank بالا در دامنه شما می‌تواند از قدرت عبور کرده و به صفحه هدف کمک کند تا رتبه بهتری داشته باشد. روش دیگر پیوند دادن از صفحات با اولویت پایین به صفحات با اولویت بالا در وب سایت شما می‌تواند آن PageRank را به صفحات اولویت شما منتقل کند.

آنچه می توانید انجام دهید این است:

 • ساختار سایت خود را برای سئو بهینه کنید.
 • نقشه سایت خود را پیدا کنید و به Google Search Console ارسال کنید.
 • لیستی از صفحات هدف با ارزش بالا تهیه کنید که دوست دارید رتبه بهتری داشته باشد.
 • صفحات موجود در وب سایت خود را که در حال حاضر بیشترین اعتبار و رتبه صفحه را دارند شناسایی کنید. (این کار را می‌توانید با یک ابزار رایگان مانند Moz Toolbar برای کروم انجام دهید.)
 • پیوندی از صفحه (های) قوی خود به صفحه (های) هدفتان اضافه کنید.

صفحه اصلی یک سایت معمولا معتبرترین صفحه در یک دامنه است، بنابراین برای یک صفحه معتبر یک لینک واضح است. این فقط نوک کوه یخ است وقتی صحبت از کارهایی است که می‌توانید با پیوند داخلی انجام دهید.

19. تغییرات کلمه کلیدی دم طولانی را به صفحات خود اضافه کنید

نوع تاکتیک: بلند مدت

تلاش: متوسط

زمان ROI: هفته ها

ایجاد یک استراتژی کلمه کلیدی برای وب سایت تجارت الکترونیک شما برای ایجاد مداوم ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو ضروری است. تمرکز روی اصطلاحات کوتاه و با حجم بالا آسان است چون شناسایی و تحقیق آنها آسان‌تر است اما اگر به کلمات کلیدی طولانی مدت نگاه نکنید ممکن است بازدید از صفحه را از دست دهید.

Ahrefs مطالعه‌ای را بر روی 1.9 میلیارد کلمه کلیدی انجام داد و دریافت که 92 درصد آنها هر ماه 10 جستجو یا کمتر می‌کنند. با تجزیه و تحلیل داده‌های آنها، در حالی که 60 درصد جستجوها به کلمات کلیدی با 10 هزار یا بیشتر جستجو می‌شوند، اینها کلمات کلیدی دم کوتاه هستند که فقط 0.16 درصد کل کلمات کلیدی را تشکیل می‌دهند. این بدان معناست که 40 درصد کلمات کلیدی باقیمانده کلمات کلیدی طولانی هستند که 99.84 درصد از جستجوها را با 1000 جستجو یا ماهانه کمتر دارند.

این خبر خوبی است چون رتبه بندی کلمات کلیدی طولانی راحت‌تر است و معمولا از موتورهای جستجو کلیک بسیار بیشتری نسبت به کلمات کوتاه‌تر و عمومی‌تر می‌کند.

به عنوان نمونه‌ای از اینکه چگونه می‌توانید در معرض تغییرات کلمات کلیدی طولانی قرار گرفته و میزان بازدید خود را افزایش دهید، می‌توانید از ابزاری مانند Google Keyword Tool استفاده کنید و تمام تغییرات کلمات بلند را یادداشت کنید یا اگر واقعا می‌خواهید عمیق‌تر بررسی کنید، یک ابزار رایگان مانند keyword.io می‌تواند در پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی به شما کمک کند.

20. با اسنیپت امکان کلیک را افزایش دهید

نوع تاکتیک: بلند مدت

تلاش: زیاد

زمان ROI: هفته‌ها

اسنیپت‌ها، لیست‌های جستجویی هستند که شامل اطلاعاتی در مورد قیمت، در دسترس بودن و تعداد بازبینی محصول است. اسنیپت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول خاص و یا سایت در یک نگاه از صفحه نتایج جستجو بدون نیاز به بازدید از آن مفید هستند.

اسنیپت می‌توانند میزان بازدید شما از موتورهای جستجو را تقویت کنند. مطالعه انجام شده توسط Search Engine Land بر روی اسنیپت‌ها نشان داد که آنها می‌توانند تعداد افرادی را که روی صفحه شما کلیک می‌کنند تا 30 درصد افزایش دهند.

اگر صفحه شما در صفحه نتایج نشان داده می‌شود و شامل یک دامنه قیمت، رتبه‌بندی ستاره، تصویر یا هر چیزی است که باعث می‌شود لیست شما از لیست‌هایی که فقط دارای عناوین متا، توضیحات و URL های استاندارد هستند، متمایز شود، مطمئنا ترافیک صفحه شما بیشتر خواهد شد.

نتیجه گیری:

با استفاده از این تاکتیک‌هایی که در این مقاله به انها اشاره شد اکنون باید بتوانید برای فروشگاه آنلاین خود ترافیک وب سایت بیشتری ایجاد کنید. به خاطر داشته باشید برای افزایش بازدید سایت خود نیازی نیست از همه تاکتیک‌های بازاریابی همزمان استفاده کنید. یک استراتژی خوب بازاریابی دیجیتال باید در بخش‌های کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی شوند و همزمان پیش روند و وقتی در یکی به قدر کافی مسلط شدید می‌توانید تاکتیک بعدی را هم اضافه کنید.

مراجعه بیشتر به فروشگاه آنلاین شما به معنای فرصت‌های بیشتر برای تبدیل خریداران معمولی به مشتریانی است که خرید می‌کنند. وقتی میزان بازدید خود را افزایش دادید، در مرحله بعدی بهینه سازی نرخ تبدیل باید انجام شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید